Azurové pobřeží

Rozhodli jste se strávit příjemnou dovolenou v oblasti plné zeleně, barevných květin a azurově modrého moře? Pak vyrazte do jižní Francie k Azurovému pobřeží, které patří mezi nejkrásnější místa z celé Francie. Není divu, že sem ročně míří tisíce turistů, aby zde strávili báječnou dovolenou plnou pohody.

Kde se nachází?

Azurové pobřeží - Francouzská riviéra

Azurové pobřeží – Francouzská riviéra

Azurové pobřeží se nachází v jižní části Francie. Celý tento pás se táhne od města Menton až k městu Cassis v blízkosti Marseille. Nachází se zde převážně oblázkové pláže, krásnou scenérii dotváří hory i zalesněné svahy, které postupně přecházejí v mírná pohoří směrem k italským Alpám. Jde o krásné místo, které vábí nejen přírodou, ale také příjemnými teplotami, které se zde drží po celý rok a v neposlední řadě možností koupání.

Převážná část Azurového pobřeží náleží Francii, část zabírá stát Monako. Obě země mají jako úřední jazyk francouzštinu. Domluvit se zde dá také anglicky, německy či rusky.

Ráj pro turisty

Francouzská riviéra nabízí vše, co od dovolené očekáváte. Není divu, že sem míří také celebrity. Mezi nejoblíbenější střediska patří St.Tropez, Antibes, Nice, Monako a samozřejmě také Cannes. Kombinace upravených pláží, stabilního počasí a nádherné přírody je takřka dokonalá. Na své si přijdou i milovníci památek.

Hlavní metropolí je město Nice, ve kterém se nachází mezinárodní letiště. V Nice a Cannes se můžete procházet po nekonečných promenádách a degustovat místní vyhlášená vína. Nice tvoří centrum kongresové turistiky a pravidelně se zde konají mezinárodní konference a festivaly. Město Cannes je proslulé díky filmovému festivalu, který se zde pořádá pravidelně každý rok. Pokud se vydáte na Azurové pobřeží, vydejte se také do nedalekého Monaka – Mekky milionářů a poznejte krásu i luxus, který Monako nabízí plnými doušky.

Jak se sem dostat?

Jestliže se rozhodnete vyrazit na Azurové pobřeží, můžete zvolit několik možností. Nejpohodlnější cesta sem je letadlem. Z Prahy lítá pravidelný spoj do města Nice, kde je mezinárodní letiště. Druhé letiště se nachází v Marseille. Pokud se vám nechce letět, můžete sem dojet autem. Cesta je to však dlouhá a složitá. Pojedete přes Německo, Rakousko a Itálii.

Velkou předností této lokality je stálé počasí. Je zde celoročně krásně. Letní sezóna začíná v červenci a trvá až do září. Ovšem ani v zimě zde nečekejte chladné počasí. Na Azurovém pobřeží panuje převážně mírné klima.

Nenechte si ujít

Azurové pobřeží nabízí mnoho zajímavých lokalit, které stojí za vidění. Kromě již zmíněných měst Cannes a Nice. Zapomenout nesmíme ani na nejslavnější město Riviéry – Saint Tropez, ve kterém se natáčely nejslavnější francouzské komedie s Louisem de Funesem. Ačkoliv jde o malou rybářskou vesničku, turisté sem míří zejména proto, aby na vlastní oči poznaly místo, kde „řádili“ četníci.

Kousek od Nice stojí zámeček Chateau de Cremat, odkud pochází vynikající vína. Zapomenout nesmíme ani na Monako, druhý nejmenší stát na světě. Monako je země plná luxusu, málokde uvidíte tolik nádherných a drahých aut, obrovských rezidencí a luxusních hotelů. Pokud byste chtěli zkusit štěstí, můžete zavítat do kasina Monte Carlo.

objednavka