Poznávací zájezdy

Francie disponuje tolika památkami i krásnými přírodními scenériemi, že by byla velká škoda ji nenavštívit například v podobě poznávacích zájezdů. Chcete-li perfektně poznat konkrétní místa a dozvědět se o nich co nejvíce, vyberte si některý z poznávacích zájezdů. Dáme vám pár tipů, kam se můžete vydat. A nezapomeňte, že Francie je tak velká a rozmanitá země, že bychom ji nedokázali procestovat za celý život.

Země mnoha možností

Mont Saint-Michel

Mont Saint-Michel ve Francii

Možností, kam se vydat je opravdu mnoho. Spatřit malebné pobřeží Bretaně, či levandulové háje v Provence, navštívit Paříž a poznat její zákoutí. Milovníci lesů a malebné přírody vyhledávají zalesněná údolí v Dordogne. Horolezce zase lákají hřebeny Alp. Každá oblast Francie má své neopakovatelné kouzlo.

Mezi nejvyhledávanější zájezdy patří návštěva Paříže a romantických zámků na Loiře. Údolí řeky Loiry je doslova proslulé překrásnými zámky, které působí přímo pohádkově. Tato oblast je nejen historicky velmi cenné, ale také romantická. Často sem míří mladé páry a snoubenci. Jde o krásný zážitek, na který jen tak nezapomenete.

Další zajímavou atraktivitou je město Provence, které nabízí přírodní parky a památky. V této překrásné oblasti najdeme také řadu památek UNESCO. Jmenujme například Avignon nebo Orange.

Ve Francii si přijde na své opravdu každý. Tajemná Bretaň nebo zelené kaňony jižní Francie, zelené lesy a fascinující katedrály, sopky a kláštery či zámecké zahrady, Savojské Alpy, vinice, řeky a vesničky a k tomu samozřejmě výborná gastronomie a vína, která nemají konkurenci. Zapomenout nesmíme ani na příjemné pláže v oblasti Azurového pobřeží.

Snadné cestování pro každého

Je zcela na vás, jaký poznávací zájezd vyberete. Nabídek je opravdu nespočetně, a záleží jen na vás, kterou lokalitu zvolíte. Po Francii se cestuje velmi snadno. Je zde mnoho hotelů, restaurací a obchodů. Velmi oblíbeným dopravním prostředkem je jednoduše kolo, které si zde samozřejmě můžete půjčit. Pokud se chcete o dané lokalitě dozvědět mnoho cenných informací, doporučujeme zvolit poznávací zájezd s českým průvodcem. Velmi příjemná je také kombinace poznávacího a pobytového zájezdu.