Jižní Francie

Francouzská riviéra

Francouzská riviéra

Oblast jižní Francie je velice populární, a to nejen díky produkci lahodného červeného vína. Slunce zde svítí po většinu dní v roce a samozřejmě nechybí moře a celá řada historických památek. To vše v kombinaci s malebnou přírodou umocňuje kouzlo této lokality. Mezi nejvýznamnější města jižní Francie patří Marseille, Cannes, Saint Tropez a také Nice. Francouzská riviéra je také neodmyslitelně spjata s luxusem. Luxusní hotely najdete prakticky na každém kroku. Sjíždí se sem bohatí lidé z celého světa. Ovšem na své si přijdou i „obyčejní smrtelníci“. Jižní Francie – to je obrovské lákadlo, kterému nelze odolat.

Francie je země plná kontrastů. Nejinak je tomu také na jihu. Zcela odlišně působí Azurové pobřeží s mondénními městy oproti Nice, Cannes nebo Saint Tropez. Oblast Azurového pobřeží je velmi rozlehlá a nabízí nespočet liduprázdných zátok, čisté a průzračné moře, písečné i oblázkové pláže. Také na počasí se zde můžete spolehnout. V letní sezóně zde svítí neustále slunce a teploty dosahují přes den vysoko nad 30 stupňů. Azurové pobřeží vyniká především legendárním městečkem St.Tropez, kde se natáčeli oblíbení četníci. Dnes sem míří bohatí a slavní, město je symbolem luxusu, moci a bohatství.

Dovolená ve Francii nabízí, ale i jiná lákadla například:

Monako

pohled na celé Monako

pohled na celé Monako

Tento maličký stát v jižní Francii si opět oblíbili zejména bohatí a vlivní lidé. Věhlasné Monako má v sobě nádech prestiže a luxusu, který je zde cítit na každém rohu. Hned po příjezdu si zde budete připadat jako v jiném světě. Všude stojí zaparkovaná luxusní auta. Nechybí skvostné hotely a apartmány, které nabízí ten největší luxus, jaký si jen dokážete představit. Ovšem Monako představuje také nádherné památky a malebnou přírodu. Samozřejmostí je čisté moře a krásně upravené pláže.

Tento druhý nejmenší stát světa bývá pravidelným hostitelem významných sportovních akcí, ke kterým patří například závody Formule 1, Rallye Monte Carlo a přehlídky Yacht show.

významným turistickým zajímavostem patří Knížecí palác, který se rozléhá na skále Le Rocher ve staré městské čtvrti hlavního města Monaka, Ville.

Nice

Dalším významným městem jižní Francie je Nice. Jde o největší letovisko Francouzské riviéry. Nachází se v jižní části Provence, mezi městy Cannes a Monakem. Toto město je plné paláců, promenád a vládne zde velmi příjemná atmosféra. Nejznámější je Andělská promenáda, která je turisty velmi oblíbená. Nice je město s bohatou historií, která sahá až do dob antiky.

Na velkém placeném parkovišti, které se nachází u přístavu, lze snadno zaparkovat. Pak už vám nic nebrání příjemné procházce po městě a poznávání jeho krás. Nice je považování za skvost jižního pobřeží. Žije zde více jak 300 tisíc obyvatel a jedná se o páté největší město ve Francii, hned po Paříži, Marseille, Lyonu a Toulouse. Pro město Nice je charakteristické středomořské podnebí.

Marseille a Cannes

O těchto dvou městech jsme již podrobněji psali v sekci Provence a Azurové pobřeží. Marseille je hlavním městem Provence a Cannes je známé především díky filmovým festivalům, které se zde každoročně konají. Zapomenout nesmíme také na maličké St. Tropez.

Korsika

Součástí jižní Francie je také ostrov Korsika, který je zároveň třetím největším ostrovem ve Středozemním moři. Nachází se 170 km od jižního pobřeží Francie a 80 km od západního pobřeží Itálie. Nabízí turistům celou řadu neobyčejných krás, které zůstávají z velké části zcela nedotčeny civilizací. Korsice se říká také „Napoleonova perla středozemí“. Nabízí nejen překrásné pláže, ale také možnost horské turistiky.

objednavka