Počasí ve Francii

Přemýšlíte o tom, kdy je nejlepší doba vyrazit do Francie? Jaké je zde vlastně počasí? Obecně lze říci, že klima je zde mírné a podnebí velmi příjemné. Každé roční období má své jedinečné kouzlo. Ve Francii jsou čtyři klimatické zóny. Pojďme si je označit podrobněji, abyste věděli, kdy je vhodné si s sebou přibalit opalovací krém a sluneční brýle, a kdy nezapomenout na deštník.

Aktuální počasí ve Francii (Paříž):

Částečně oblačno
dnes 14. 11. 2018 10%
Částečně oblačno
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 15 ° C. Vítr JV o rychlosti 10 - 15 km/h.
Částečně oblačno
zítra 15. 11. 2018 10%
Částečně oblačno
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 15 ° C. Vítr VJV a proměnlivé počasí.
Částečně oblačno
pátek 16. 11. 2018 10%
Částečně oblačno
Ráno zataženo, odpoledne slunečno. Nejvyšší teploty 14 ° C. Vítr VSV a proměnlivé počasí.
Jasno
sobota 17. 11. 2018 10%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 11 ° C. Vítr VSV o rychlosti 10 - 15 km/h.
Jasno
neděle 18. 11. 2018 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 9 ° C. Vítr VSV o rychlosti 10 - 15 km/h.

Geografické rozdělení

západ slunce v Paříži

západ slunce v Paříži

Počasí ve Francii se mění podle toho, do jaké části míříte. Jiné teploty můžete očekávat na jihu a jiné na severu. Obecně platí, že teploty rostou směrem od severu k jižní části. Pojďme si rozdělit jednotlivé části Francie podle polohy na sever, západ, jih a východ.

Severní Francie

V této části bývá nejchladněji. Pokud patříte mezi milovníky lyžování, můžete vyrazit do francouzských Alp od podzimních dnů až do pozdního jara. Střídá se zde slunečné počasí s mraky, občas také sněží. Počasí je silně ovlivněné Atlantským oceánem a díky mořským větrům je zde vlhký vzduch, zimy bývají v nížinách relativně mírné.

Západní Francie

V západní části Francie přináší atlantské proudění vlhkost a také časté srážky. V této lokalitě jsou chladnější léta a zimy spíše mírné. Teplotní rozdíly mezi těmito ročními obdobími jsou jen velmi malé.

Východní Francie

Ve východní Francii převažuje kontinentální klima, pro které jsou typické studené zimy a velmi teplá léta. Na jaře a na podzim se zde často setkáte se srážkami, v létě se objevují bouřky. v horských oblastech napadne velké množství sněhu.

Jižní Francie

Na jihu v oblasti Provence panuje teplé počasí. Léta jsou horká a suchá, zimy mírné. Od Alp vane svěží a příjemný vítr, kterému se říká mistral.

Počasí ve Francii obecně

Největší úhrn srážek je zde v zimních a jarních měsících, především v období od ledna do dubna. Nejteplejší počasí ve Francii můžeme očekávat v letních měsících (od června do září). Zajímavostí však je, že například v hlavním městě je nejvíce srážek právě v srpnu. Chcete-li si užít sluníčka, pak vyrazte na Azurové pobřeží, kde slunce svítí přibližně až 2700 hodin ročně. Mezi nejoblíbenější lyžařská střediska patří oblast Savojska v Alpách.