Užijte si dovolenou ve Francii s cestovním pojištěním

Francie je zemí vína, dobrého jídla a romantických zákoutí. Tato populární evropská země spadá do často navštěvovaných turistických destinací v Evropě. Lidé sem jezdí za památkami, nezaměnitelným uměním, nákupy a extravagantní módou. Jelikož je Francie členem Evropské unie, vystačíte si na cestu jen s platným občanským průkazem. Dostupnost do této lokality je výborná jak letadlem, tak i vlakem, autobusem nebo vlastním automobilem.  Je jedno, jaký je účel vaší cesty, jedno musíte mít vždy: a sice řádné cestovní pojištění!

V žádném případě se nevydávejte na cestu „bez“

Spousta lidí si myslí, že jim na cesty do zahraničí vystačí obyčejná kartička pojištěnce. Tento základní omyl vás však může stát spoustu zbytečně vydaných peněz. Zdravotní kartička vám zaručí pouze neodkladnou akutní zdravotní péči, ale zákroky, převozy ani ošetření neproplatí (více na toto téma zde). Taková částka se může vyšplhat na desetitisíce až statisíce korun. V nejvážnějších případech až do milionu. Cestovní pojištění do Francie vyjde přitom jen na pár stovek.

Na extrémní sporty si vyjednejte speciální připojištění

Druhým nejčastějším omylem je domněnka, že základní cestovní pojištění zahrnuje všechny situace, ke kterým může v zahraničí dojít. Musíte si však uvědomit, že každé onemocnění, úraz nebo zranění má také svůj původ a čím více své zdraví riskujete, tím náročnější podmínky pojišťovny budou. Pokud se proto chystáte na dovolené věnovat adrenalinovým či jiným extrémním sportům, rozhodně se nechte na tento druh zábavy připojistit. Při cestě s malými dětmi je vhodné se připojistit na odpovědnost za vzniklé škody, pojištění zavazadel proti ztrátě nebo odcizení také není od věci. Nejčastější dotazy k pojištění do zahraničí najdete přímo na stránkách vybrané pojišťovny.

Online cestovní pojištění vám ušetří čas, starosti i peníze

Existuje několik způsobů, jak získat cestovní pojištění. Mezi nejčastější patří dohoda s cestovní kanceláří, která má tuto povinnost na starosti. Další možností je osobní návštěva pojišťovny, nebo můžete vyzkoušet pojištění do Francie online, které si sjednáte z pohodlí domova s často výhodnější sazbou. Navíc si s pomocí kalkulátoru v klidu vyberete formu připojištění, která pro vás bude nejvýhodnější.