Nejkrásnější pláže Francie

Francie, kterou doporučujeme navštívit se sjednaným cestovním pojištěním, je proslulá hlavním městem, bohatou historií, vzácnými sbírkami umění, historickou a moderní architekturou. Najdete zde také dobré pláže v kombinaci s čistou vodou a zajímavou přírodou. Seznámíme vás s některými z nejkrásnějších francouzských pláží.

Pampelonne, při Saint-Tropez

Pláž se nachází na jihu Francie nedaleko města Saint-Tropez. Oblast je známá jako francouzská riviéra. V zátoce pojmenované Pampelonne najdete 4, 5 km dlouhou pláž zlatého písku s mírným vstupem do vody. Prostředí dotvářejí vinice na západní straně pláže.Program se dá hezky doplnit výlety do oblíbeného St. Tropez nebo města Cannes.

Plage Des Dames, Noirmouertier

Noirmountier je francouzský ostrov nacházející se na západním pobřeží nedaleko města Nantes. Nejznámější pláží je Plage de Dames. Přestože se nejedná o rušnou oblast, lidé sem neustále přicházejí užívat si klid a atmosféru, zejména rodiny s dětmi. V okolí se nachází jen několik domů a menších rodinných restaurací. Pláž je z jemného písku a je obklopena zelení.

Palombaggia, Korzika

Korzika, navzdory získání autonomie, se stále považuje za jeden z francouzských regionů. Jeho krásné písečné pláže přitahují davy turistů a jedna z nich je pláž Palombaggia. Leží při městě Porto Vecchio v jižní části ostrova. Vysoce kvalitní koupání zajišťuje kombinace každodenního čištění zlatého písku a průzračná voda v moři. Scenerii dotváří  pohoří nebo typický žulový kámen kolem pláže. Vzhledem k tomu, že je jednou z nejvíce korzických pláží, je třeba počítat s větším počtem turistů.

Conche Des Baleines, Ȋle De Ré

Na ostrově Ȋle De Ré je hned několik krásných pláží, včetně rozsáhlé písečné pláže Conche des Baleines. Rozkládá se od Phare des Baleines k lesu. Pláž si zachovala svou autenticitu s dunami bez lidských úprav. K dispozici je také maják, do kterého se dostanete a můžete se těšit z výhledu na okolí.