Prováns

Provence se nachází v jižní části Francie a patří mezi nejkrásnější části této země. Turisté zde najdou prakticky vše, co od krásné dovolené očekávají. Blankytně modré moře, kvetoucí zahrady, pásy úrodných vinic, borové lesy, vysoké kopce a také překrásné přírodní parky. Oblast Provence (chcete-li Provance či Prováns) nabízí pestré vyžití pro každého. Lidé sem jezdí strávit aktivní dovolenou, ale také poznat tamní kulturní památky a malebnou přírodu.

Old Port v Marseille

Old Port v Marseille

Oblast Provence se táhne od Přímořských Alp až ke Středozemnímu moři, od italských hranic k deltě Rhony. Slunce zde svítí po většinu roku, také teploty v letních měsících dosahují opravdu vysoko a po celý rok zde vládne mírné klima. Provence voní po levandulích (ty jsou pro toto místo typické), ale také po rozmarýnu a tymiánu.

Na kopcích se nachází významná kamenná městečka obehnaná hradbami. Provence nabízí tolik historických skvostů, že bychom je jen stěží spočítali. Zaměříme se tedy na ty nejvýznamnější a turisty nejvyhledávanější památky.

BOUCHES DU RHÔNE je místem, které si zamilovali již staří Řekové a Římané. Tato oblast láká turisty zejména všudypřítomnou levandulí, kvalitním vínem a sluncem.

Hlavní město Marseille

Hlavním městem této lokality je světoznámá MARSEILLE. Hned po Paříži jde o druhé největší francouzské město. Marseille je zároveň nejstarším městem ve Francii. Z historické perspektivy jde o velmi významnou oblast plnou jedinečných památek. Město je úzce spjato s Řeckem, neboť řečtí osadníci zde kolem roku 600 před naším letopočtem založili osadu. Turisté zde mohou navštívit mnoho divadel, muzeí a galerií. Hlavní přístav se nazývá Vieux-Port a je chráněn dvěma masivními pevnostmi – Saint Nicolas a Saint – Jean. Z historických památek stojí za vidění opatství Saint-Victor. Jde o jedno z nejznámějších míst v Evropě, kam se chodili modlit křesťané.

Za zmínku stojí také katedrála de la Major, která pochází z 19. století a ukrývá hrobky marseilleských biskupů.

Nejnavštěvovanější místa v Provence

Provence můžeme rozdělit na tři části: východní, střední a západní. Nejnavštěvovanějšími místy jsou Nice, Saint Tropez, kaňon řeky Verdon a starobylé město Avignon.

Avignon tvoří hlavní město francouzského departmentu Vaucluse. Rozléhá se na levém břehu řeky Rhony. Historické centrum města je velmi významné a v roce 1995 bylo zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Městečko se proslavilo slavnou písní s názvem „Sur le Pont d’Avignon“, ve které je popsán lidový tanec a vztahuje se ke slavnému mostu Saint-Bénézet. Avignonské staré město je dodnes obehnáno hradbami. Mezi zdejší významné památky patří Papežský palác

Oblíbeným městečkem v Provence je také známé Saint Tropez. Je to místo, kde stále svítí slunce, nechybí krásné moře, pláže, jachty a výborné ústřice. Není divu, že do Saint Tropez často míří právě slavné osobnosti, které si zde kupují nemovitosti včetně jachet.

Ubytování v Provence

V Provence najdete pestrou škálu ubytování. Turisté mohou vyzkoušet ubytování v netradičním pojetí, například ve speciálně upravených zámeckých hotelech nebo v bývalých klášterech. Na své si přijdou milovníci luxusu i jednoduchého ubytování, které nestojí mnoho peněz. V Provence je po celý rok teplo, patří k nejsušším oblastem Francie. Občas zde fouká chladný a silný vítr od severozápadu, který může být nepříjemný.

objednavka