Mapa Francie

Francie se skládá z 27 regionů a každý z nich turistům nabízí jiné prostředí a také rozmanité zážitky. Je to země velmi členitá plná rozlehlých plání, vinic, nechybí krásné dlouhé pláže i skalnatá pohoří. Francie patří k největším evropským zemím (hned po Rusku a Ukrajině), zasahuje do severní i jižní část Evropy. Není tedy divu, že zde můžete očekávat velmi rozmanité podnebí.

Základní geografie Francie

Francie těží ze své výhodné pozice, neboť je omývána v západní části Atlantským oceánem, severozápadně průlivem La Manche a na jihu ji lemuje Středozemní moře. Dvě největší přírodně geografické jednotky Francie tvoří Francouzská nížina s Pařížskou pánví a Francouzské středohoří.

Francie má čtyři pobřeží: Severní moře, kanál La Manche, Atlantický oceán a Středozemní moře. Celková délka pobřeží činí 3 427 km.

V severní a západní části je krajina spíše rovinatá a nachází se zde Francouzská nížina. Nejnižším bodem Francie je delta řeky Rhony v jižní části. K nejvýznamnějším francouzským řekám patří Seina, Loira a Rhona. Jezera se ve Francii příliš nevyskytují, s výjimkou Ženevského jezera, která je největší a nejznámější.

Sluncem zalitý jih Francie patří mezi nejoblíbenější turistickou oblast. K Francii patří také překrásný ostrov Korsika, který nabízí ty nejlepší předpoklady pro skvělou dovolenou plnou odpočinku na pláži. A co teprve levandulové pole v Provence, které přináší skutečně jedinečný zážitek.

Ať už se chystáte do kterékoliv části Francie, nejprve se seznamte s mapou Francie. Budete tak lépe připraveni. A nezapomeňte si zjistit, jaké je v dané oblasti počasí.

Přinášíme vám podrobnou mapu Francie:

Mapa Francie

Mapa Francie

Po kliknutí na obrázek se vám mapa zvětší.

Francii si můžete prohlédnout i na Google Maps: