Kouzelné lyžování ve Francii

Lyžování ve Francii

Lyžování ve Francii

Začátek roku, samozřejmě pokud máte sjednané cestovní pojištění je ideální pro dovolenou na lyžích. A pro mnohé Čechy je Francie jako země perfektních lyžařských středisek zatím neobjevená a to i přesto, že jsou nabídky velmi atraktivní, zejména pro rodiny s dětmi a mladé sportovce. Týden zimních radovánek v apartmánu je možné zakoupit již od 2500 Kč na osobu a to včetně 6-denního skipasu.

Výhodou francouzských lyžařských středisek jsou příznivé ceny a skvělá poloha vesniček přímo u sjezdovek. Na většinu sjezdovek se dostanete už z prahu dveří nebo jsou rychle dostupné pěšky.

Savojsko, tajný tip Francie

Valmeinier v Savojsku patří momentálně ještě k tajným tipem Francie, ale díky své nadmořské výšce a vysoké jistotě sněhu ním určitě dlouho nezůstane. 70 procent sjezdovek se nachází v nadmořské výšce nad 2 tisíce m a to je o důvod víc, proč se sem vydat. Ani zjara není čeho se obávat.

Dalším doporučeníhodným střediskem v Savojsku je Saint Sorlin (Les Sybelles). 310 km pestrých sjezdovek je převážně středního stupně obtížnosti a nabízí mnoho modrých, červených a také nějaké ty černé sjezdovky. Velké plus jsou sjezdovky vhodné pro rodinné lyžování, dobré možnosti jízdy v hlubokém sněhu a snowpark.

Lyžařské středisko Valfréjus se svými 65 km sjezdovek je v nadmořské výšce mezi 1 550 a 2 737 m. Ve Valfréjus jsou skoro všechny ubytování přímo u sjezdovky, což je během zimní dovolené s dětmi velkou výhodou. Navíc se zde najdou skvělé sjezdovky pro různé náročné lyžaře a mnoho svahů s hlubokým sněhem.

Lyžařské středisko Val Thorens v Savojsku nabízí kromě 150 km sjezdovek i lyžování v nejkrásnější části Trois Vallées s nejvyšší jistotou sněhu. Dále zde na nadšence zimních sportů čeká snowpark o rozloze 70 tisíc m², boardercross s délkou 1,4 km se skokanskými můstky, různé terény s hlubokým sněhem a 12 km dlouhá sjezdovka Col de l’Audzin s výškovým rozdílem 1 400 m.

Pojďme se ještě podívat do savojského lyžařského střediska La Plagne, které nabízí se skipasem La Plagne Integral 225 km sjezdovek v nadmořské výšce mezi 1 250 a 3 250 m. Všechny důležité sjezdovky ze čtyř hlavních vrcholků končí v údolí La Plagne, tedy do lyžařského střediska se lze dostat ze všech stran. K skutečným atrakcím zde patří 15 km dlouhá sjezdovka z ledovce Bellecôte do Montchavinu, snowpark aréna a svahy s hlubokým sněhem.