Lyžování ve Francii

lyžařské středisko Val Thorens

lyžařské středisko Val Thorens

Francie je země mnoha možností. Kromě krásného počasí a historických památek nabízí také jedinečná lyžařská střediska. Ve Francii si přijdou na své všichni, začátečníci i zdatní lyžaři. Francouzské Alpy nabízí ty nejlepší podmínky pro milovníky tohoto sportu. Lyžařská sezóna zde obvykle trvá až do května. Každým rokem se zvyšuje kvalita lanovek i umělého zasněžování. Proč se tedy vydat do francouzských Alp?

Jaké jsou hlavní benefity francouzských Alp?

Francouzské Alpy patří do Východních Alp a sousedí s italskými a švýcarskými Alpami. Právě ve Francouzských Alpách se nachází nejvyšší hora Evropy – Mont Blanc. Oblast kolem Mont Blancu je hustě zaledněná. Nachází se zde také nejdelší lanovka na světě Aiguille du Midi. Turisté mají k dispozici celou řadu lyžařských středisek. Mezi největší a nejoblíbenější patří Trois Vallées, které v překladu znamená „Tři údolí“.

V každém středisku se nachází také snowboardový areál. Oblíbená jsou střediska v oblasti Trois Vallées, ve kterých najdeme až 610 km tratí. Pro rodiny s dětmi jsou ideální střediska Risoul, La Rosiere či Les Sybelles, které lze navíc sehnat za velmi příznivé ceny. Pokud máte zájem o lyžování ve volném terénu, jistě vás zaujmou střediska Chamonix nebo Tignes, které jsou doslova rájem freeriderů. Nikde jinde nenajdete tak skvělé zázemí a podmínky pro freerider, jako právě ve francouzských Alpách.

Po náročném lyžování můžete ochutnat výborné francouzské víno a sýry. Francouzské Alpy přímo vybízí k příjemně strávené dovolené pro celou rodinu.